strzyżenie i pielęgnacja Twojego pupila

Jak przygotować psa do wizyty?

 

Wszystkim nam zależy, żeby wizyta przebiegła sprawnie, przyjemnie i jak najbardziej bezstresowo dla zwierzaka. Dla ułatwienia, kilka prostych zasad:

Przed strzyżeniem, piesek powinien być wykąpany i wyczesany, natomiast przed zabiegiem trymowania nie jest to wskazane. Salon oferuje jako usługę kąpiel z użyciem profesjonalnych kosmetyków, dostosowanych do rasy psa i rodzaju sierści.  Najlepsze efekty i najbardziej równomierne cięcie uzyskujemy na świeżo umytym i wysuszonym włosie.

Do przebywania w salonie i wszystkich czynności pielęgnacyjnych, przyzwyczajamy pieska już od momentu pojawienia się w domu. Oswajamy z czesaniem, z podnoszeniem łap i trzymaniem w niezwykłych dla psa pozycjach. Warto dotykać pyszczek i uszka.

Przed wizytą prosimy przespacerować pieska.

Pies musi być zdrowy w trakcie zabiegów groomerskich. Dla dobra zwierzaka, musimy wiedzieć o wszystkich chorobach w szczególności skóry (podrażnienia, guzy, grzyby, infekcje). Jeśli suczka ma cieczkę lub jest bezpośrednio po, odradzamy wizytę w salonie. Ważne jest, żebyśmy dysponowali jak największą ilością informacji które mogą mieć wpływ na przebieg zabiegów (urazy, lęki, choroby)

Jeśli pies jest agresywny, bądź przejawia agresję w konkretnych momentach (np. kąpiel, suszenie, przy łapach) proszę nas koniecznie o tym poinformować zarówno przy rejestracji jak i w dniu wizyty.

 

 

Facebook